Select your location
-
Most Common Destinations
-
Asia Pacific
Australia Bangladesh Brunei Cambodia China Fiji, Tonga French Polynesia Hong Kong, China India Indonesia (Bahasa) Indonesia (English) Japan Kazakhstan Korea, South Laos Malaysia Maldives Mongolia Mongolia (English) Myanmar (English) New Caledonia New Zealand Papua New Guinea Philippines Singapore Sri Lanka Taiwan, China Thailand (English) Thailand (Thai) Uzbekistan Uzbekistan (English) Vietnam Vietnam (Vietnamese) -
Europe
Albania Austria Belarus Belarus (English) Belgium Belgium (Dutch) Bosnia-Herzegovina Bulgaria Croatia Cyprus Czech Republic Denmark Estonia Finland France Georgia Georgia (English) Germany Greece Hungary Ireland Italy Kosovo Latvia Lithuania Malta Moldavia Montenegro Netherlands North Macedonia Norway Poland Portugal Romania Russia Serbia Slovakia Slovenia Spain Sweden Switzerland (French) Switzerland (German) Turkey Ukraine (Ukrainian) United Kingdom -
Latin America
-
Middle East and Africa
Algeria Azerbaijan (Azerbaijani) Azerbaijan (English) Bahrain (English) Benin Botswana Burkina Faso Cameroon Central African Republic Chad Comoros Congo Dem. Rep. Congo (Zaire) Egypt and North East Africa (Arabic) Egypt and North East Africa (English) Equatorial Guinea Francophone Africa Gabon Gambia Ghana Guinea Iraq Israel Ivory Coast Jordan Kenya Kuwait Lebanon Liberia Libya Madagascar Malawi Mali Mauritania Mauritius Mayotte Morocco Mozambique Namibia Niger Nigeria Oman Pakistan Qatar Reunion Saudi Arabia (Arabic) Saudi Arabia (English) Senegal Seychelles Sierra Leone South Africa Swaziland Tanzania Togo Tunisia Uganda United Arab Emirates Yemen Zambia Zimbabwe -
North America
- NSYCAF223
Standardfilter G2 f Ausgangsgit./Filterlüfter-Ausschnitt223x223mm Auß268x248mm
NSYCAF223
Materialpreisgruppe
: H5
3,22 €
EAN Code: 3606480151620
Hauptdokumente
| Download | |
|
|
Download |
|
|
Download |
|
|
Download |
|
|
Download |
|
|
Download |
|
|
Download |
|
|
Download |
Spezifikationen
| Hauptmerkmale | |
|---|---|
| Baureihe | ClimaSys |
| Produktname | ClimaSys CA |
| Produkt- oder Komponententyp | Filter |
| Kompatible Produktfamilie | ClimaSys ClimaSys CV Prisma Prisma P |
| Zubehör / Teilekategorie | Wärmemanagement-Zubehör | Zusatzmerkmale |
| Montageort | Zwischen Gehäuse und Ausgangsgitter |
| Zubehör / Zielkategorie | Ausgangsgitter 268 x 248 mm |
| Menge pro Satz | Satz à 5 |
| Geeignet für | 223 x 223 mm Ausschnitt |
| Breite | Ausschnitt: 223 mm Extern: 248 mm |
| Höhe | Ausschnitt: 223 mm Extern: 268 mm |
| Dicke | 8 mm | Verpackungseinheiten |
| VPE 1 Art | PCE |
| Anzahl der Geräte pro Packung | 1 |
| VPE 1 Höhe | 1,000 cm |
| VPE 1 Breite | 22,300 cm |
| VPE 1 Länge | 23,000 cm |
| Verpackungsgewicht (Lbs) | 8,000 g |
| VPE 2 Art | BB1 |
| VPE 2 Menge | 5 |
| VPE 2 Höhe | 5,000 cm |
| VPE 2 Breite | 22,300 cm |
| VPE 2 Länge | 23,000 cm |
| VPE 2 Gewicht | 40,000 g |
| VPE 3 Art | CAR |
| VPE 3 Menge | 50 |
| VPE 3 Höhe | 20,000 cm |
| VPE 3 Breite | 30,000 cm |
| VPE 3 Länge | 40,000 cm |
| VPE 3 Gewicht | 1,020 kg | Vertragliche Gewährleistung |
| Garantie (in Monaten) | 18 |
Nachhaltigkeit
Nachhaltigkeit
|
Quecksilberfrei
|
Ja |
| Circular Econmomy-Eignung | Keine besonderen Recycling-Verfahren erforderlich |
| SCIP-Nummer | 61d9d3f3-5a49-48f8-8056-1a5ad0ad4c76 |
| Verpackung ohne Kunststoff | Nein |
| Verpackung mit Recycling-Karton | Nein |
| Rücknahme | Ja |
| Sustainable packaging | Nein |
| EU-RoHS-Richtlinie | https://download.schneider-electric.com/files?p_Doc_Ref=NSYCAF223_ROHS_DECLARATION&p_enDocType=Declaration+of+Conformity+%28Sustainability%29 |
| REACh-Verordnung | https://download.schneider-electric.com/files?p_Doc_Ref=NSYCAF223_REACH_DECLARATION&p_enDocType=Declaration+of+Conformity+%28Sustainability%29 |
22 Dokumente
| Schnellauswahlhilfe 2023/2024 – Gehäuse- und Schranksysteme
15/09/25 · Catalog |
31,4 MB | Download |
| NSYCAF223 REACh-Erklärung
03/04/25 · Declaration of Conformity (Sustainability) |
0,2 MB | Download |
| NSYCAF223 EU-RoHS-Erklärung
03/04/25 · Declaration of Conformity (Sustainability) |
0,2 MB | Download |
| NSYCAF223 China-RoHS-Erklärung
03/04/25 · Declaration of Conformity (Sustainability) |
0,2 MB | Download |
| Climasys hőmérsékletérzékelők megfelelési nyilatkozat 15/03/25 · Declaration of conformity | 0,0 MB | Download |
| DECLARACION_DE_CONFORMIDAD_UE REJILLAS Y FILTROS CLIMASYS V-02-ES 15/03/25 · Declaration of conformity | 0,7 MB | Download |
| DECLARATION DE CONFORMITÉ POUR GRILLES ET FILTRES CLIMASYS - FR 15/03/25 · Declaration of conformity | 0,7 MB | Download |
| découvrez le catalogue ATV600 pour variateurs de vitesse Altivar Process 15/03/25 · Catalog | 29,1 MB | Download |
| Découvrez le catalogue Altivar Process pour variateurs de vitesse ATV900 15/03/25 · Catalog | 34,0 MB | Download |
| Discover catalog for Altivar Process ATV900 variable speed drives 15/03/25 · Catalog | 34,5 MB | Download |
| Discover catalog for Altivar Process ATV600 variable speed drives 15/03/25 · Catalog | 30,3 MB | Download |
| Catalogue PrismaSeT G 15/03/25 · Catalog | 188,0 MB | Download |
| Catalog PrismaSeT G Active 15/03/25 · Catalog | 215,7 MB | Download |
| Catalogue PrismaSeT P Active 15/03/25 · Catalog | 189,9 MB | Download |
| Catalog PrismaSeT P 15/03/25 · Catalog | 188,9 MB | Download |
| Universal Enclosures - 2025 Catalog (English)
15/03/25 · Catalog |
0,7 MB | Download |
| ProClima - Web Software User Guide (English)
15/03/25 · User guide |
3,5 MB | Download |
| Control Panel - Technical Guide - How to reduce damage to components through effective thermal management
15/03/25 · Other technical guide |
9,5 MB | Download |
| Instruction sheet Standard Filter NSYCAF 15/03/25 · Instruction sheet | 0,2 MB | Download |
| PEP-ClimaSys CA - Ventilation grills
15/03/25 · Environmental Disclosure |
0,3 MB | Download |
| UE_CERTIFICATE OF CONFORMITY FOR CLIMASYS_FILTERS AND GRIDS 15/03/25 · Declaration of conformity | 0,7 MB | Download |
| 01/01/70 Catalog | 0,0 MB | Download |